بهترین مارک های PLC موجود در بازار کدامند؟

آشنایی با بهترین مارک PLC و هوشمند سازی فرایند های صنعتی از اهمیت بالایی برخوردار است. پی ال سی به عنوان یک ابزار الکتریکی-الکترونیکی در سوئیچینگ یا کلید زنی فرآیند های صنعتی نقش دارد و از قابلیت کار در شرایط محیطی سخت برخوردار است. با توجه به این موضوع، آشنایی با این قطعه و کاربرد های آن ضروری به نظر می رسد. پس در این مطلب از برق شهر همراه ما باشید تا بهترین مارک های PLC موجود در بازار از جمله زیمنس را به شما معرفی کنیم و نحوه خرید پی ال سی زیمنس را برای شما شرح دهیم.

PLC چیست؟

PLC چیست؟

قبل از هرچیز اگر می خواهید بدانید که پی ال سی چیست ؟ و چه کاربردی دارد؟ باید بگوییم که پی ال سی (PLC) نوعی کامپیوتر مخصوص است که در شرایط صنعتی خاص و در شرایطی مثل رطوبت، خشکی و گرد و خاک، دماهای بسیار بالا و… مورد استفاده قرار می گیرد. این دستگاه ضمن اتوماتیک کردن فرایندهای صنعتی، باعث افزایش بازدهی خط مونتاژ در یک کارخانه تولیدی می شود.

این کامپیوتر صنعتی دیجیتال، برنامه نویسی و خطایابی فرآیندهای صنعتی را تسهیل می بخشد. همچنین در کنترل تجهیزات روباتیک و فعالیت هایی که به اطمینان بالایی نیاز دارند، موثر است. پی ال سی، کنترل کننده نرم افزاری است که با دریافت اطلاعات به صورت باینری در بخش ورودی، آن ها را پردازش کرده و سپس نتیجه عملیات را به صورت فرمان به گیرنده ها ارسال می کند. این پیام ها از قسمت خروجی به اجرا کننده های فرمان رسیده و زمینه ساز تعریف منطق کنترل توسط فرمان هستند.

با توجه به این موارد بهترین مارک PLC که از دو قسمت سخت افزاری و نرم افزاری تشکیل شده است به کنترل بهتر فرآیندهای تولید کمک می کند. این دستگاه با داشتن سرعت و دقت عمل بالا، خواندن انواع ورودی های آنالوگ، دیجیتال و فرکانس بالا را امکان پذیر می کند.

همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر راجع به انواع پی ال سی ها، می توانید سری به مقاله ی معرفی انواع پی ال سی و نحوه عملکرد هر یک بزنید.

PLC چه کاربرد هایی دارد؟

یکی از مهم ترین حوزه های کاربرد PLC، مربوط به سیستم اتوماسیون صنعتی است. بهترین مارک PLC امکان انجام عملیات تولید، کنترل و مانیتورینگ فعالیت های مهم و کاربردی را فراهم کرده و نقش مهمی در زندگی روزمره و صنعت دارد.

این تکنولوژی کاربردی جایگزین خوبی برای سیستم بانک رله بوده و در نیروگاه های نفت و گاز، سیستم پردازش مواد غذایی، سیستم توربین بادی، صنایع هوایی، معدن ذغال سنگ، صنعت خودرو، سیستم اتوماسیون رباتیک، صنعت نساجی، بخش انرژی و بهینه سازی مصرف، صنعت سیمان، فولاد، کاغذ و دیگر صنایع شیمیایی به کار گرفته می شود.

 • کاربرد های خانگی PLC

کاربرد های روزمره بهترین مارک PLC شامل به کارگیری این دستگاه در فن ها و سیستم تهویه هوا، سیستم های کنترل سطح مخازن آب ساختمان ها، سیستم های شستشو و پارک خودکار اتومبیل، سیستم های کنترل چراغ چشمک زن و سیستم های اتوماتیک باز و بسته کردن درب و… است.

 • کاربرد های PLC در نیروگاه برق

این قطعه در شبکه نیروگاه ها موثر بوده و باعث شناسایی خطاها و نقص ها می شود. همچنین در سیستم تولید، توزیع و انتقال برق نقش داشته و در برخی از تجهیزات الکتریکی به کار گرفته می شود. پی ال سی باعث تشخیص توالی های تک فاز و سه فاز شده و در اتوماسیون سازی فرایندهای الکتریکی موثر است.

 • کاربرد های تجاری PLC

این قطعه در سیستم های هوشمند کنترل ترافیک، آسانسور، تشخیص و اعلام حریق به کار می رود و نقش مهمی در کنترل فشار دارد. پی ال سی ها در شهربازی ها نیز کاربرد دارند و در ترن هوایی مورد استفاده قرار می گیرند. در سیستم کنترل هوشمند ماشین ها و برای شستشوی اتوماتیک آن ها نیز می توان از این دستگاه استفاده کرد.

PLC با هدف کنترل ترتیب و تعداد در سیستم های بسته بندی استفاده می شود و به کنترل بهتر توربین های بادی نیز کمک می کند. در سیستم های خودکار تخلیه چاه نیز این قطعات کاربرد دارند و کنترل غیر مستقیم تجهیزات معدن را هم امکان پذیر می کنند.

 • کاربرد پی ال سی در اتوماسیون

PLC با رصد کردن دستگاه های ورودی و کنترل مناسب دستگاه های خروجی باعث اتوماتیک شدن فرایند های مهم نرم افزاری می شود. این قطعه در اتوماسیون صنعتی کاربرد وسیعی داشته و در موارد زیر مورد استفاده قرار می گیرد:

 • سیستم های انتقال بار شامل نوار نقاله
 • مانیتور و کنترل فرآیند های مهم، بررسی سنسورهای ورودی و کنترل وسایل خروجی در نیروگاه ها
 • سیستم برچسب گذاری و بسته بندی مواد غذایی، آشامیدنی و داروها
 • کنترل فرآیند های پاکسازی در صنایع نفت و گاز
 • سیستم های اتوماتیک پر کردن بطری از مایعات در کارخانه
 • انواع سیستم مدیریت انرژی شامل کوره ذغال سنگ، دیگ بخار و…
 • سیستم های حمل و نقل انسانی شامل آسانسور و پله برقی
 • ایجاد کارایی بالا، ثبت داده ها و برقراری ایمنی در سیستم توربین باد
 • سیستم کنترل جرثقیل های صنعتی
 • تشخیص عیوب و برطرف کردن آن ها در ماشین های صنعتی مثل موتور القایی
 • سیستم های به کار رفته در صنایع شیشه و کاغذ
 • سیستم کنترل کننده دما و رطوبت
 • صنایع فولاد، سیمان و…

کاربردهای تخصصی تر plc در اتوماسیون های صنعتی را در مقاله ی مهم ترین کاربردهای پی ال سی در اتوماسیون صنعتی در اختیار شما قرار داده ایم که با کلید برروی لینک می توانید مطالعه نمایید.

بهترین مارک های PLC موجود در بازار کدامند؟

اکنون که با کاربردهای پی ال سی آشنا شدید، به شما کمک می کنیم با انتخاب بهترین مارک PLC از مزایای بیشمار این قطعه بهره مند شوید.

در مسیر خرید پی ال سی ابتدا باید راجع به عملکرد انواع پی ال سی اطلاعات کسب کرده و سپس بهترین برند موجود در بازار را پیدا کنید. بنابراین ابتدا به شما پیشنهاد می کنیم مقاله ی معرفی انواع پی ال سی و نحوه عملکرد آن ها را مطالعه کرده و سپس در ادامه ی این مقاله به آشنایی با انواع برندهای پی ال سی بپردازید.

برند زیمنس

برند زیمنس

بهترین مارک PLC موجود در بازار مربوط به برند زیمنس است. این برند اعتبار بالایی داشته و محصولات خود را با بالا ترین کیفیت ارائه می دهد. پی ال سی زیمنس باعث کاهش حجم تابلوی فرمان می شود و در افزایش طول عمر سیستم نقش دارد. این قطعه عملکرد سریع و راحتی داشته و از ایجاد نویزهای الکتریکی و صوتی جلوگیری می کند.

وجود ضریب اطمینان بالا در پی ال سی های برند زیمنس باعث می شود عیب یابی مدارات فرمان الکترومکانیکی با دقت بالایی انجام شود. با توجه به نیاز خود می توانید محصولات برند زیمنس را به عنوان بهترین مارک PLC موجود در بازار تهیه کرده و آن ها را برای کاربردهای محدود، متوسط و حتی پیچیده مورد استفاده قرار دهید.

برند راک ول

یکی دیگر از برندهای تولید کننده انواع پی ال سی، راک ول است. این برند در رتبه های بعدی قرار داشته و امکان مانیتورینگ و تهیه گزارش آنلاین را فراهم می کند. محصولات این برند قیمت مناسبی دارند و برای استفاده از آن ها به سیم کشی های پیچیده ای نیاز نخواهید داشت. استفاده از PLC باعث کاهش حجم تابلوی انرژی شده و تغییر در منطق کنترل و عیب یابی سیستم را امکان پذیر می کند.

برند اشنایدر

برند اشنایدر

یکی دیگر از برندهای تولید کننده انواع PLC، برند اشنایدر است. پی ال سی اشنایدر دارای انواع گوناگونی بوده و درجه حفاظت آن در مقایسه با تابلو های رله ای بالا است. این دستگاه به تشخیص عیوب سیستم پرداخته و در کاهش توان مصرفی موثر است. به همین دلیل پی ال سی برند اشنایدر کاربرد های زیادی داشته و در صنایع مختلف به کار گرفته می شود.

بهترین PLC را از کجا بخریم؟

یکی از مهم ترین نکات خرید بهترین مارک PLC و تهیه دستگاهی مناسب، مربوط به انتخاب یک مرکز خرید معتبر است. خوشبختانه فروشگاه اینترنتی برق شهر با داشتن مدل های مختلف پی ال سی، امکان مقایسه محصولات مختلف و بررسی مشخصات فنی هر کدام را فراهم کرده است. در فروشگاه اینترنتی برق شهر کارشناسان ما آماده هستند تا خدمات مشاوره خرید انواع PLC را به مشتریان ارائه دهند. شما می توانید پرطرفدار ترین برند های پی ال سی را در این فروشگاه اینترنتی ببینید و محصولات مختلف را با یکدیگر مقایسه کنید.

سخن پایانی

در این مطلب شما را با پی ال سی و ویژگی های مختلف آن آشنا کردیم. از آنجایی که برند های متفاوتی از این محصول در بازار موجود هستند. سعی کردیم محبوب ترین برند های موجود در بازار را معرفی کنیم تا بتوانید بهترین مدل پی ال سی را بخرید. شما می توانید جهت ارائه خدمات بیش تر و جواب سوالاتی که درباره خرید این محصول دارید، با کارشناسان فروش ما در ارتباط باشید.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *