سافت استارتر زیمنس چیست و چه ویژگی هایی دارد؟

به عنوان یکی از مهم ترین قطعات مورد نیاز یک الکتروموتور می توان به سافت استارتر اشاره کرد. عملکرد این قطعه بر اساس کنترل ولتاژ بوده و اصلی ترین وظیفه آن محدود کردن گشتاور و جریان راه اندازی سیستم است. آیا برند زیمنس را می شناسید یا با کاربرد سافت استارتر های این برند آشنا هستید؟ پس در این مطلب از برق شهر همراه ما باشید تا شما را با بهترین برند تولید کننده انواع سافت استارتر و ویژگی های آن آشنا کنیم. برای مشاهده ی سایر محصولات سافت استارتر زیمنس  روی لینک کلیک کنید.

سافت استارتر زیمنس چیست و چه ویژگی هایی دارد؟

سافت استارتر زیمنس

سافت استارتر دستگاهی است که شتاب دهی نرم الکتروموتور را امکان پذیر می کند و با کاهش گشتاور موتور جلوی سایش تجهیزاتی مثل تسمه نقاله را می گیرد. دستگاه سافت استارتر زیمنس باعث افزایش سرعت الکتروموتور به صورت تدریجی می شود. تنظیم زمان شروع و توقف موتور در این دستگاه کمک می کند ولتاژ به صورت ملایم بیش تر شود و پارامتر های اصلی آن را در محدوده ای مشخص نگه دارد.

سافت استارتر برند زیمنس نصب ساده ای داشته و به عنوان محافظ موتور داخلی به کار می رود. همچنین به عنوان یک بای پس شمارنده و محافظ اضافه بار باعث عمر طولانی تجهیزات سیستم می شود. با کاهش زمان راه اندازی و مونتاژ، Soft Starter از برند زیمنس، جایگزین مناسبی برای استارت های معمولی تر است.
این راه انداز نرم موتور، یک دستگاه الکترونیکی است که از پل های تریستوری تشکیل شده و فعالیت خود را به واسطه یک مدار الکترونیکی انجام می دهد. سافت استارتر این برند در محدود کردن جریان هجومی موثر بوده و برای کنترل ولتاژ راه اندازی موتور و قطع انرژی آن مورد استفاده قرار می گیرد. با توجه به این موارد، سافت استارتر زیمنس با جلوگیری از پیک های جریان، عملکرد محافظتی سیستم را ارتقا می دهد. در نتیجه همچنین گشتاور راه اندازی کاهش پیدا می کند و موتور به نرمی استارت می خورد.

همچنین برای دریافت اطلاعات بیشتر راجع به سافت استارتر ها می توانید مقاله ی سافت استارتر چیست و چه ویژگی هایی دارد؟ را مطالعه نمایید.

  • کاهش مصرف انرژی

سافت استارتر زیمنس با بهینه سازی انرژی، امکان صرفه جویی در مصرف برق را فراهم می کند. از این رو با کاهش دادن ولتاژ اعمال شده به پایانه های دستگاه، نقش مهمی در کاهش مصرف انرژی دارد.

  • رمپ های شتاب و ولتاژ

این ابزار دارای کلید های هوشمند است و فعالیت خود را به دنبال کنترل تغییر زاویه شلیک پل تریستوری انجام می دهد. همچنین در ایجاد ولتاژ موثر و تدریجی در خروجی، موثر است.

  • کنترل پمپ و محدودیت جریان

سافت استارتر زیمنس جریان لازم برای انجام شتاب بار را تامین کرده و شرایط کنترل پمپ را فراهم می کند.

  • رمپ ولتاژ کاهش سرعت

سافت استارتر برند زیمنس از قابلیت اینرسی یا کنترل برخوردار بوده و امکان توقف به موقع موتور الکتریکی را فراهم می کند.

  • Kick Start

Soft Starter با اعمال کردن ولتاژی بالا به موتور، نیاز بارهای راه اندازی به درایو را کاهش می دهد.

کاربرد سافت استارتر زیمنس

کاربرد سافت استارتر زیمنس

سافت استارتر به عنوان راه انداز نرم موتور به کنترل جریان راه اندازی سیستم می پردازد. این قطعه باعث شتاب دهی نرم الکتروموتور و کاهش مصرف انرژی آن می شود. از این رو کاربرد زیادی در اتوماسیون صنعتی و دیگر بخش ها دارد. همچنین در انواع پمپ، فن، کمپرسور، میکسر، آسیاب، همزن، نوار نقاله و … مورد استفاده قرار می گیرد.

در هر صورت سافت استارتر زیمنس بسیار پرکاربرد بوده و باعث راه اندازی یا توقف نرم موتور می شود. به عنوان مثال به هنگام متصل بودن به نوار نقاله، باعث جا به جایی آرام اجسام شکستنی می شود. به طور کلی مهم ترین کاربردهای سافت استارتر شامل موارد زیر است و این قطعه بیش تر در موتور هایی با سرعت ثابت به کار گرفته می شود.

  • فن ها

فن های بزرگ موجود در صنایع مختلف با سرعتی ثابت مشغول به کار هستند. با این وجود به دلیل نیاز به حفاظت در راه اندازی باید به سافت استارتر متصل شوند.

  • پمپ های آب یا مایع

ایجاد شروع و توقفی آرام برای هر نوع پمپ متصل به موتور، ضروری است. زیرا آب به صورت ناگهانی به لوله ها وارد شده و به آن ها فشار وارد می کند. یک استارتر معمولی احتمال دارد منجر به شکستن لوله نیز شود. از این رو سافت استارتر می تواند با افزایش تدریجی فشار، امکان کنترل سرعت پمپ و جا به جایی بهتر آب یا مایع را فراهم کند.

  • موتور های مجهز به تسمه و قرقره

موتور هایی که برای حرکت وابسته به تسمه ها و قرقره ها هستند، توانایی تحمل تکان ناگهانی را ندارند. از این رو باید به سافت استارتر مجهز شوند.

  • تسمه نقاله

تسمه نقاله در جا به جایی اشیای مختلف کاربرد دارد و نیاز آن به مراقبت بیش تر از سایر تجهیزات به کار رفته در صنعت است. از طرفی استارتر معمولی باعث ایجاد لرزش ناگهانی دستگاه به هنگام راه اندازی یا توقف می شود. با توجه به این موضوع سافت استارتر زیمنس می تواند با راه اندازی نرم موتور از بروز هر گونه آسیب جلوگیری کند.

سافت استارتر زیمنس چه مزایایی نسبت به سایر برند ها دارد؟

سافت استارتر زیمنس چه مزایایی نسبت به سایر برند ها دارد؟

سافت استارتر برند زیمنس با کاهش جریان راه اندازی روی موتور و شبکه از بروز ضربه های مکانیکی جلوگیری می کند. این قطعه نصب ساده و راحتی داشته و در مدت زمان کوتاهی به سیستم مورد نظر شما متصل می شود. همچنین در ابعادی کوچک طراحی شده و سایش تجهیزات ذخیره انرژی را کاهش می دهد.
این دستگاه از برند زیمنس جریان هجومی و گشتاور راه اندازی را محدود کرده و از شتاب یکنواختی برخوردار است‌. قطعه Soft Starter امکان شتاب گیری تدریجی سیستم محرک را فراهم کرده و از ایجاد حرکات تند جلوگیری می کند. برای نصب آن به سیم کشی های زیادی نیاز دارید و می توانید آن را به سادگی راه اندازی کنید.
این دستگاه که باعث افزایش طول عمر اجزای مکانیکی می شود، هزینه های تعمیر و نگهداری سیستم را به حداقل می رساند‌. بهبود ضریب قدرت و عملکرد دقیق و صحیح هنگام راه اندازی موتور به صورت مکرر از مزایای برند زیمنس نسبت به سایر برند های تولید کننده این راه انداز های نرم موتور محسوب می شود. همچنین با بالا بردن میزان ضریب اطمینان، بازدهی و طول عمر بیش تر الکتروموتور ها را به همراه دارد.

اگر می خواهید راجع به برندهای دیگری نظیر weg نیز اطلاعاتی کسب کنید، به شما پیشنهاد می کنیم مقاله ی سافت استارتر WEG چیست و چه مزایایی دارد؟ را نیز مطالعه نمایید.

از کجا سافت استارتر زیمنس بخریم؟

یکی از مهم ترین نکات خرید سافت استارتر، انتخاب یک فروشگاه معتبر است. فروشگاه اینترنتی برق شهر با داشتن چندین سال تجربه آماده است تا شما را برای خرید بهترین سافت استارتر راهنمایی کند‌. در فروشگاه ما تیم حرفه ای و متخصصی در خدمت شما است تا بتوانید از خدمات مشاوره محصول برای خرید استفاد ه کنید. در برق شهر، ما محصولات برند های مختلفی را عرضه می کنیم و کالا هایی با اصالت تضمین شده را می فروشیم.
سافت استارتر زیمنس یکی از بهترین گزینه های خرید دستگاه راه انداز نرم موتور است که قیمت مناسبی دارد. این دستگاه کیفیت ساخت بالایی داشته و از خدمات پس از فروش مناسبی برخوردار است.

شما می توانید در فروشگاه اینترنتی برق شهر محصولات مختلف و مشخصات فنی هر کدام را بررسی کنید. پس برای خرید سافت استارتر زیمنس نیز می توانید مدل های مختلف این دستگاه را از برق شهر بخرید.

سخن پایانی

سافت استارتر ها یکی از پر کاربرد ترین دستگاه هایی هستند که در بازار وجود دارند و در برند های مختلفی با مدل هایی متفاوت تولید می شوند. پس زمانی که به فروشگاه مراجعه می کنیم کدام برند را انتخاب کنیم؟ سافت استارتر زیمنس یکی از بهترین برند های سازنده این دستگاه ها است که چندین سال در تولید این تجهیزات فعالیت می کند.

در این مطلب به طور کامل درباره این راه انداز نرم موتور و ویژگی های آن صحبت کردیم و گفتیم که برند زیمنس چه مزایایی نسبت به برند های رقیب خود دارد و چرا باید Soft Starter برند زیمنس را بخرید. شما می توانید برای کسب اطلاعات بیش تر با مشاورین فروش ما در برق شهر در ارتباط باشید.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *