مهم ترین نکات در انتخاب و خرید اینورتر

اینورتر ها به عنوان مبدل جریان مستقیم برق به جریان متناوب، اهمیت زیادی در بازدهی و عملکرد موتور دارند. این دستگاه ها در صفحه‌ های خورشیدی، خودرو های برقی، دستگاه‌ جوش اینورتری و… به منظور حفاظت در برابر اضافه بار، کنترل سرعت موتور ها، جلوگیری از کاهش گشتاور موتور، افزایش عمر موتور، کاهش مصرف انرژی و هزینه های ناشی از آن به کار می روند. با توجه به تاثیر قابل توجهی که اینورتر ها در کارایی و عمر موتور دارند، خرید اینوتر با قیمت اینورتر مقرون به صرفه و مناسب از چالش های برخی صنایع محسوب می شود. بنابراین قبل از اقدام به خرید این محصول لازم است راهنمای خرید اینورتر را مطالعه کرده تا از نکات مهمی که باید هنگام خرید در نظر گرفته شود، مطلع شوید.

در انتخاب و خرید اینورتر باید به چه نکاتی توجه کنیم؟

نکات خرید اینورتر

اینورتر یکی از مهمترین قطعات الکتریکی است که خرید آن باید با دقت زیادی همراه باشد تا در هنگام استفاده از آن هیچگونه اختلالی در عملکرد بوجود نیاید. در ادامه به مهم ترین نکات در هنگام استفاده و خرید اینورتر پرداخته ایم:

اندازه ی اینورتر نسبت به ابعاد محل نصب

اندازه ی اینورتر نسبت به ابعاد محل نصب

از مزیت های بسیار مهم اینورتر های امروزی میتوان به تولید آن ها در اندازه‌ های کوچک تا متوسط اشاره کرد. این موضوع سبب می شود نصب آن ها در محیط ‌های کوچک امکان پذیر باشد. با این حال بهتر است قبل از خرید دستگاه، ابعاد محل نصب را در نظر گرفته و دستگاه را مطابق با اصول استاندارد و راهنمای خرید اینورتر در محل مورد نظر نصب کنید.

اندازه ی اینورتر نسبت به حجم موتور

برای خرید اینورتر متناسب با موتور در نظر گرفتن حجم متناسب با موتور به انتخاب مناسب ترین گزینه کمک خواهد کرد. درصورتیکه ظرفیت اینورتر زیاد باشد، بخش عمده ای از این ظرفیت استفاده نخواهد شد. این موضوع ممکن است سبب آسیب به موتور دستگاه شود. همچنین اگر ظرفیت اینورتر کوچک باشد، دستگاه عملکرد درستی نخواهد داشت و در نتیجه اضافه بار، موجب آسیب موتور می شود. مطالعه راهنمای خرید اینورتر به شما کمک می کند که دستگاهی با اندازه مناسب خریداری کنید.

اینورتر مورد نیاز باید تا چه حدی توان خروجی داشته باشد؟

به طور کلی اینورتر ها با توجه به سنگین کار با سبک کار بودن، توان خروجی و بازدهی متفاوتی دارند. همچنین سنگین کار یا سبک کار بودن اینورتر در قیمت آن موثر است. به همین دلیل این نکته که اینورتر را به چه منظور و برای چه موتوری نیاز دارید، از نکات مهمی است که به انتخاب اینورتری با توان خروجی مناسب کمک خواهد کرد. بهترین برند های اینورتر امکان تولید توان‌ های خروجی مختلف، از چند صدم وات تا صد ها وات دارند. بنابراین بهتر است پس از کسب اطلاعات از طریق راهنمای خرید اینورتر به سراغ برند های نام آشنا بروید.

نوع بار وارد شده به موتور چه تاثیری در انتخاب اینورتر دارد؟

نوع بار وارد شده به موتور چه تاثیری در انتخاب اینورتر دارد؟

انواع بارهایی که وارد موتور این دستگاه می‌شوند، در دو نوع گشتاور متغیر و گشتاور ثابت است که با توجه به آن کاربرد اینورتر مشخص می شود. به عنوان مثال برای فن ها و پمپ ها اینورتر با گشتاور متغیر گزینه ای مناسب بوده که قابلیت تغییر سرعت و تغییر گشتاور را سبب می شود. اینورتر گشتاور ثابت نیز برای آسانسور که نیازی به تغییر گشتاور ندارد، استفاده خواهد شد. بنابراین برای اطلاع از این موضوع باید راهنمای خرید اینورتر را با دقت مطالعه کرده تا مناسب ترین محصول را خریداری کنید.

توانایی حفاظت اینورتر چه اهمیتی دارد؟

توانایی یا درجه حفاظت از نکات بسیار مهمی است که معمولا هنگام خرید اینورتر به آن توجه نمی شود. به طور کلی این دستگاه در IP های متفاوتی طراحی و تولید می شوند. توجه به IP متناسب با میزان آلودگی و رطوبت محیط، از نکات مهمی است که هنگام خرید اینورتر باید به آن توجه داشته باشید. به عنوان مثال اینورتر با IP=20 برای مکان های مرطوب و مکان هایی با قطرات ریز آب و گرد و غبار مناسب نیست. توان حفاظت اینورتر ها به صورت IPXX است که در این کد 4 رقمی، XX عددی در بازه 20 تا 65 است.

این عدد بیانگر میزان حفاظت اینورتر در برابر عواملی مانند رطوبت، قطرات آب و گرد و غبار محیط است. توجه داشته باشید که هر چه عدد XX بیش تر باشد، درجه حفاظت اینورتر بالا تر خواهد بود. به عنوان مثال در صنایع نساجی و ماشین‌ سازی بالا بودن توانایی حفاظت دستگاه امری بسیار مهم است. برای اطلاع دقیق تر از کاربرد اینورتر ها با درجه حفاظت مختلف می توانید راهنمای خرید اینورتر را مطالعه کنید.

بهترین مارک اینورتر بازار کدام است؟

حال می پرسید که بهترین مارک اینورتر موجود در بازار کدام است؟ باید بگوییم که شرکت های مختلفی اقدام به تولید اینورتر کرده اند. این موضوع سبب شده افراد در انتخاب اینورتر از میان برند های موجود در بازار دچار سردرگمی شوند. برند های مختلف موجود در بازار دارای ویژگی های خاص و تفاوت‌ های کیفی بوده که سبب تمایز آن ها نسبت به دیگر برند های اینورتر شده است. بنابراین برای انتخاب بهترین مارک اینورتر لازم است برند های مختلف را مقایسه کرد. البته علاوه بر مقایسه برند های اینورتر موجود در بازار، توجه به راهنمای خرید اینورتر نیز می تواند بسیار کمک کننده باشد.

از میان تنوع گسترده برند های اینورتر، برند ال اس LS یکی از بهترین گزینه ها محسوب می شود. اینورتر های ال اس از کیفیت بی نظیری برخوردار هستند. مدل LS در انواع مختلفی از جمله اینورتر LS IE5 برای ماشین های کوچک، اینورتر LS H100 برای فن و پمپ، اینورتر LS IS7 با کاربری عمومی سنگین و چندین مدل دیگر که رنج توان متفاوت و کاربرد های مختلف هستند، تولید می شود و شما با یکبار خرید اینورتر LS می توانید تا مدت زیادی از هزینه های خود بکاهید. از مزیت های مهم اینورتر های برند ال اس میتوان به کاهش هزینه تعمیرات و نگهداری، کمک به افزایش عمر موتور، نصب و راه اندازی آسان و… اشاره کرد.

همچنین اگر می خواهید درباره ی مشخصات و خرید اینورتر ls بیشتر بدانید، می توانید مقاله ی اینورتر ال اس چیست و چه ویژگی هایی دارد؟ را مطالعه نمایید.

اینورتر ال اس

سایر نکاتی که هنگام خرید اینورتر باید به آن توجه کرد

علاوه بر نکات اشاره شده، توجه به راهنمای خرید اینورتر و نکات دیگر در هنگام خرید این محصول اهمیت بسیاری دارد. در هنگام خرید اینورتر ها به نکات زیر توجه داشته باشید:

  • بررسی و مطالعه راهنمای خرید اینورتر یکی از مهم ترین کار هایی است که قبل از اقدام به خرید اینورتر باید به آن توجه کنید.
  • شناخت موتوری که می خواهید برای این دستگاه تهیه کنید، از مهم ترین مواردی است که باید قبل از خرید دستگاه به آن توجه شود. به عنوان مثال در نظر گرفتن اسب بخار موتور، نوع ولتاژ و برق ورودی که شامل 220 ولت تک فاز، 380 ولت سه فاز، 660 ولت و… بسیار اهمیت دارد. توجه به آمپر موتور و سرعت الکتروموتور که روی پلاک نامی موتور درج شده است، نیز در خرید این محصول اهمیت دارد.
  • توجه به سایز اینورتر، بار مورد نظر و کاربرد آن از نکات حائز اهمیت است.
  • نصب اینورتر باید توسط افراد متخصص انجام شود. از نصب این دستگاه در مکان هایی که احتمال اشتعال وجود دارد، خودداری کنید. توجه داشته باشید که محل نصب اینورتر باید ثابت و بدون لرزش باشد.

سخن پایانی

برای خرید این دستگاه باید مطابق با راهنمای خرید اینورتر تمام معیار های اساسی و نکات مهم را در نظر بگیرید. نکات اشاره شده می تواند به شما کمک کند که مناسب ترین اینورتر را تهیه کرده و از حداکثر بازدهی سیستم بهره مند شوید. اگر قصد خرید اینورتر باکیفیت را دارید، می توانید با مراجعه به فروشگاه اینترنتی برق شهر انواع اینورتر را با ظرفیت های مختلف سفارش دهید.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۴.۵ از ۵
از مجموع ۲ رای

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *