معرفی بهترین مدل ترموکوپل هددار تیپ PT100

در دنیای امروزی و با افزایش و رشد سیستم های سرمایش و گرمایش، همه ی ما در طول روز به صورت دانسته یا ناخودآگاه از وجود ترموکوپل ها بهره میبریم.

ترموکوپل ها در طی سالیان اخیر توانسته اند به خوبی جای خود را از زندگی روزمره تا صنایع بزرگ و عظیم پیدا کرده و وارد زندگی ما شوند. بنابراین همه ی ما از وجود ترموکوپل ها بهره می بریم اما ممکن است با نحوه ی عملکرد آن و مدل های جدید ترموکوپل موجود در بازار آشنا نباشیم. در این مقاله می خواهیم به شما بگوییم که ترموکوپل چگونه عمل می کند و در ادامه چند مورد از بهترین ترموکوپل های موجود در بازار مثل ترموکوپل هد دار تیپ pt100 را به شما معرفی نماییم.

قبل از هر چیز لازم است بگوییم که ترموکوپل یک سنسور حرارتی است که بر اساس اثر Seebeck عمل می‌کند. این اثر به این صورت است که در انتهای دو سر یک مفتول فلزی که دما در دو سر آن متفاوت باشد، یک تغییر ولتاژ ایجاد می‌شود، سپس این تغییر ولتاژ به عنوان نشانگر دما استفاده می‌شود.

ترموکوپل هد دار تیپ PT100

ترموکوپل هد دار تیپ PT100 یک سنسور یا ترموکوپل باکیفیت و پرطرفدار است که برای اندازه‌گیری دما در شرایط سخت و محیط‌های خطرناک استفاده می‌شود. این ترموکوپل با داشتن سر محافظتی قادر است در برابر شوک‌ها و لرزش‌های محیطی مقاومت کند و عملکرد صحیح خود را حفظ کند.

جالب است بدانید، ماده پلاتینیوم که در ساخت ترموکوپل PT100 به کار می رود، دارای مقاومت بالا در برابر خوردگی است. بنابراین، این ترموکوپل در محیط‌هایی که با عوامل خورنده یا سخت سر و کار داشته باشد، به خوبی عمل می کند.

علاوه بر این، با وجود یک سر محافظتی در قسمت بالایی این سنسور، ترموکوپل هد دار تیپ PT100 قابلیت استفاده در صنایع خطرناک و شرایطی سخت مانند صنایع نفت و گاز، صنایع شیمیایی و صنایع فلزی را نیز دارا می باشد.

به زبان ساده می توانیم بگوییم ترموکوپل هد دار تیپ PT100 به دلیل دقت بالا، پایداری حرارتی بسیار خوب، مقاومت بالا در برابر خوردگی و قابلیت استفاده در شرایط سخت، در زندگی روزمره ی ما و بسیاری از صنایع سخت از جمله صنایع نفت و گاز، صنایع شیمیایی، صنعت خودروسازی، صنعت غذا و داروسازی، و صنعت الکترونیک استفاده شده و بسیار مورد توجه قرار گرفته است.

مهم ترین ویژگی های ترموکوپل هد دار تیپ PT100

  • دقت بالا: PT100 دقت بالایی در اندازه‌گیری دما دارد و معمولاً دقت آن به صورت کلاس‌های A، B و C مشخص می‌شود.
  •  پایداری در شرایط سخت: ترموکوپل هد دار PT100 در برابر شوک‌ها، لرزش‌ها، رطوبت و آلودگی‌ها مقاوم است و می‌تواند در شرایط سخت صنعتی عمل کند.
  •  قابلیت استفاده در دماهای بسیار بالا و پایین: ترموکوپل هد دار PT100 قابلیت کار در دماهای بسیار بالا (حدود 600 درجه سانتیگراد) و بسیار پایین (حدود -200 درجه سانتیگراد) را دارد.
  •  عدم حساسیت به اشعه رادیو اکتیو: انواع اشعه های رادیو اکتیو مثل گاما و بتا روی میزان اندازه گیری سنسورهای PT100 تاثیری نمی گذارند.
  • امکان استفاده از سیم های رابط معمولی در ترموکوپل PT100
PT100

معرفی برخی مدل ها و تجهیزات دیگر از ترموکوپل تیپ PT100

ترموکوپل سیمی تیپ PT100

ترموکوپل سیمی PT100 یک حسگر دما است که بر اساس تغییر مقاومت الکتریکی در پاسخ به تغییرات دما کار می کند. ترموکوپل سیمی تیپ PT100 دارای دقت بالایی در اندازه‌گیری دما است. این ترموکوپل با استفاده از مقاومت الکتریکی پلاتین (Pt)، دما را اندازه‌گیری می‌کند. دقت بالای این ترموکوپل به علت "خطی بودن رابطه مقاومت الکتریکی پلاتین با دما" و همچنین "عدم تأثیر تغییرات نسبتاً کوچک در مقاومت الکتریکی پلاتین بر دقت اندازه‌گیری آن" است.

ترموکوپل سیمی تیپ PT100 دارای زمان پاسخ سریعی برای اندازه‌گیری دما است. به علت کم‌جریان بودن این ترموکوپل، زمان لازم برای رسیدن به تعادل حرارتی کمتر است و بنابراین پاسخ سریعی در اندازه‌گیری دما دارد.

علاوه بر این، ترموکوپل سیمی تیپ PT100 دارای مقاومت الکتریکی بالایی است که آن را در برابر تداخلات الکترومغناطیسی مقاوم می‌سازد. این مزیت باعث می‌شود که ترموکوپل سیمی تیپ PT100 به طور گسترده در محیط‌های صنعتی با تداخلات الکترومغناطیسی قابل استفاده باشد.

حال لازم است بگوییم که برای اتصال ترموکوپل تیپ PT100 به سیستم های اندازه گیری، به یک سیم رابط احتیاج خواهید داشت. مجموعه ی برق شهر سیم رابط ترموکوپل تایپ pT100 را نیز با بهترین کیفیت در اختیار شما قرار داده است که در ادامه با مشخصات آن آشنا خواهید شد.

سیم رابط ترموکوپل نوع PT100

سیم رابط ترموکوپل PT100 یک نوع سیم است که برای اتصال ترموکوپل سیمی تیپ PT100 به سیستم اندازه‌گیری استفاده می‌شود. این سیم دارای مقاومت الکتریکی خاصی است که با مقاومت الکتریکی ترموکوپل سیمی تیپ PT100 همخوانی دارد و این امکان را می‌دهد که سیستم اندازه‌گیری دما به درستی عمل کند.

کاربرد اصلی سیم رابط ترموکوپل PT100 در صنایع و سیستم‌های اندازه‌گیری دما است. با استفاده از این سیم، ترموکوپل سیمی تیپ PT100 به سادگی به سیستم‌های اندازه‌گیری مختلف مانند دماسنج‌ها، کنترلرها و لجستیک‌های دما متصل می‌شود.

در نهایت، به زبان ساده می توانیم بگوییم: سیم رابط ترموکوپل PT100 برای اتصال و انتقال سیگنال دمایی از ترموکوپل به سیستم‌های اندازه‌گیری استفاده می‌شود و در بسیاری از صنایع مانند صنایع نفت و گاز، صنایع شیمیایی، صنعت خودروسازی و صنعت الکترونیک استفاده می‌شود.

خرید ترموکوپل هددار تیپ PT100

حال می دانیم که ترموکوپل هددار تیپ PT100 یکی از با کیفیت ترین سنسورهای موجود در بازار است که برای تعداد زیادی از کاربری های متفاوت از کوچک تا بزرگ پاسخگو بوده و عملکردی درخشان برای ما به ارمغان می آورد. علاوه بر این، با مطالعه ی مقاله ی معرفی 4 مدل از بهترین ترموکوپل تیپ K از مزایای این سری از ترموکوپل ها هم مطلع خواهید شد تا با دید وسیع تری ترموکوپل مد نظرتان را خریداری نمایید. در کنار اطلاعاتی که کسب کردید، کارشناسان مجموعه ی برق شهر همواره آماده هستند تا مشاوره های تخصصی مربوط به کاربری شما را نیز در اختیارتان قرار دهند تا به ساده ترین حالت ممکن ، ترموکوپل مناسب کاربری خود را انتخاب و خریداری نمایید. با ثبت خرید ترموکوپل هد دار تیپ PT100 از برق شهر ، از خدمات پس از فروش بسیار خوب و گارانتی معتبر نیز بهره مند خواهید شد . از این که در این مقاله همراه ما بودید ، از شما سپاسگزاریم.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *